Haberler

4 ARALIK KONYA HASTA HEKİM BULUŞMAMIZ

14. HASTA HEKİM BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi Hastaları Derneği olarak “Sağlığın başlangıcı hastalığı tanımaktır” sloganı ile çıktığımız sosyal dayanışma yolunda amaçlarımız içinde yer alan; Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF)  hastalığını tanıtmak, kamuoyu oluşturup toplumsal duyarlılık sağlayıp farkındalık yaratmak, doğru yönlendirme ile erken müdahale sağlayarak organ kayıplarının önüne geçip geleceğe daha sağlıklı bir nesil bırakmak için  yaptığımız hasta-hekim buluşmalarından 14.üncüsünü buğün gerçekleştiriyoruz.

Karar verici yetkili makamların Behçet ve FMF hastası kader arkadaşlarımızın özellikle iş hayatında yaşadığı işten çıkarılmalar ve iş bulamama gibi sorunları ile acil sağlık hizmetlerinde yaşadığımız sıkıntılara çözüm için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz.

Programa katılan; Hasta-Hekim Buluşması, Behçet ve FMF Hastalığı blgilendirme konuşması ve sorularımıza cevap veren Prof. Dr. Recep TUNÇ  (NEÜ Meram Tıp Fak. Romatoloji Bilim Dalı Başk) hocamıza ve yine Hasta-Hekim Buluşması, kapsamında FMF VE Behçet Hastalığının Yarattığı Psikolojik  Sorunlarla Baş Etme hakkında bilgi veren Araştırma Görevlisi Merve Deniz PAK  Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü hocamıza ayrı ayrı teşekkür ederiz.

———————————————————————————————————–

BASINDAN HABERLER

http://m.kanalon.tv/izle-113427-erken_teshisin_onemi.html

————————————————————————————————————-

BASINDAN

https://www.facebook.com/haberuntv/videos/757344184416301/

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: