Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Haberler

Behçet ve FMF hastalığına Dikkat Çektik

Behçet Hastaları ve Romatolojik Hastalıklar Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan ve Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.

User Rating: Be the first one !

Behçet Hastaları ve Romatolojik Hastalıklar Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.

 

Behçet Hastaları ve Romatolojik Hastalıklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Metin, Başkan Yardımcısı Adem Dişbudak ve üye Ali Demir, ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı ziyaret etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ile görüşen dernek yetkilileri tedavisi olmayan ancak kontrol altında tutulabilen Behçet hastalığı ve Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastalığına dikkat çekti.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Başkan Metin, “Bu hastalığın iş hayatında birçok hastayı mağdur ettiğini, birden çok branşı ilgilendirdiğinden genel olarak hasta muayene ve katılım payından dolayı bir çok hastanın sık mağdur durumda olduğunu hastalığın kronik hastalıklar içine alınmasını ve vardiyalı işlerde çalışan kronik hastaların gece nöbetine kalmaması ile kortizonlu ilaçların yan etkileri konusunda görüşlerimizi bildirdik. Sayın Halil Etyemez de iş kanunu ile ilgili sendikal toplu görüşmede vardiyalı sistem için bir düzenleme yapılabileceğini ve diğer ilgili maddeler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğüne yönlendirdi” .

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nü de ziyaretimizde, “Görüşmemizde Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Uzman Dr. İsmet Köksal ve Genel Müdür Yardımcısı Op. Dr. Alper Süzen ile görüştük. Görüşmede Behçet ve FMF hastalığının kronik hastalıklar içine alınması, tedavide kullanılan kortizonlu ilaçların yan etkileri ve tedavi sürelerindeki yan etkileri ile yeşil kartlı kronik hastaların ilgili tedavi merkezlerine kontrol çağrısı ile direk müracaat etmeleri ile toplumsal olarak erken tanı konularında daha çok bilinçlendirme çalışmalarının yapılmasının uygun olacağını konularını gündeme getirdik. Sayın Alper Süzen ilgili konuların gerekli yasal düzenlemeler için ilk yapılacak toplantılarda gündeme getireceklerini belirtti”.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: