Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Haberler

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaydık

Derneğimiz Yönetim Kurulu olarak Sağlık Bakanlığımız Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı ve İlaç Tedarik Yönetimi Daire Başkanı Sayın Dr. Ali ALKAN ile görüştük.

1-İlk resmi randevumuzda  ise Sağlık Bakanlığımız  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı ve İlaç Tedarik Yönetimi Daire Başkanı Dr. Ali ALKAN bey ile temin edilemeyen imuran, depo penisilin ve interferon ilaçlarının temin aşaması hakkında bilgi aldık yaşanan sıkıntıları ilaç bulamadığımızı aktardık ve anında telefon trafiği ile birkaç yeri aradı ve yaşanabilecek sıkıntılarda direk olarak ilac.tuketici@titck.gov.tr mail adresine veya 184 numaralı telefonu arayıp bilgi vermemizi veya bimer mail ile iletişime geçmemiz gerektiğini belirttiler,  İlaçların bir büyük kısmı için üretim, ithalat izni olduğunu her parti ilacın yaklaşık 400-450 bin parti üretim gerçekleştiğini ancak zaman zaman depolarda devamı gelmeyecekmiş gibi stok yapıldığını bu nedenle sıkıntı yaşandığını aslında üretim ve ithal sorunu olamadığını belirttiler, kendilerine bizle ilgilendiği için teşekkür ederek ayrılırken ilaç temini ile yaşayabileceğimiz sorunları anında bildirmemiz halinde yardımcı olacaklarını söylediler.

 

2- Yine Sağlık Bakanlığımız  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı ve İlaç Tedarik Yönetimi Daire Başkanı Dr. Ali ALKAN beye  genel bir sorun olarak özellikle FMF (Ailevi Akdeniz Ateşi) hastalarında COLCHİUM DİSPERT drajeden ilacın üretim firma değişikliği ve tablet formuna geçişi nedeniyle atakları baskılamadığını belirttik, ve ilaç etken maddesinde değişiklik olup olmadığını sorduk ve kendilerine ilaç konusunda şikayet gelmediğini ilaçların üretim izni aşamasında tüm incelemelerin yapıldığını hammadde ve üretim aşamasında herhangi bir sıkıntı olmadığını  ve bu konuyu ilk defa duyduğunu bize dilekçe ile başvurun ilacın durumu hakkında yeni bir inceleme yapalım dedi ve dilekçemizi verdik ilaç hakkında ayrıntılı inceleme yapacaklarını söylediler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: